Elementy wyposażenia busów osobowych

Podróżowanie busem nie tylko na długich odcinkach powinno być przyjemne. Za odczuwanie przyjemności w trakcie jazdy busem odpowiadają w dużej mierze wyposażenie pojazdu oraz kultura jazdy kierowcy. O tym, że nasi kierowcy są nie tylko świetnymi kierowcami, ale również dbają o zachowanie najwyższej kultury i atmosferę podczas jazdy wiedzą wszyscy, dlatego dziś zajmiemy się drugim aspektem wpływającym na komfort podróży, a mianowicie elementami wyposażenia busów. Zobaczmy, jak wyposażenie auta do przewozu zorganizowanego osób może wpływać na zadowolenie klienta?

Bezpieczeństwo ważne tak samo, jak komfort jazdy

W przypadku wynajmu busa, bez względu na częstotliwość podróżowania przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo podróżowania i spokój pasażera. Nasze busy przechodzą regularnie przeglądy okresowe, a dodatkowo przed każdą podróżą sprawdzany jest bieżący stan techniczny auta. Nasze pojazdy są niezawodne i gotowe do jazdy w każdych warunkach. Dokładamy starań, aby auta posiadały obowiązkowe ubezpieczenie OC, NNW oraz AC co w razie kolizji, wypadku drogowego gwarantuje szybkie i sprawne załatwienie wszelkich formalności związanych z zaistniałą sytuacją. Chcąc ograniczyć wystąpienie wypadków podczas jazdy busem, dbamy o okresowe badania kierowców oraz szkolenia technik jazdy.

Jak wyposażenie auta wpływa na komfort jazdy?

Na odczucia pasażera podczas jazdy bezpośrednio ma wpływ wyposażenie auta. Elementy takie jak klimatyzacja, ergonomiczne fotele z podłokietnikami czy przyciemniane szyby to praktycznie standard wyposażenia w naszych busach. Niewątpliwie ważną cechą naszych pojazdów jest rozprowadzana w półkach każdego pasażera klimatyzacja oraz niezależne ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej. Nie zapomnieliśmy o osobach podróżujących nocą. Dla nich nasze busy wyposażone są w lampki nocne, a fotele można rozłożyć do wygodnej do odpoczynku nocnego pozycji, a w trakcie podróży za bezpieczeństwo pasażera odpowiadać będzie zarówno kierowca, jak i zamontowane dla pasażerów pasy bezpieczeństwa.

W przypadku podróży dalekobieżnych na pewno komfort podróży wzrasta w pojazdach, które tak jak nasze autobusy dalekobieżne wyposażone są w radio DVD z monitorem 21 cali oraz mikrofonem dla pilota, a duża przestrzeń bagażowa pozwala zadbać o właściwe rozłożenie bagażu naszych pasażerów.

Na co zatem warto zwrócić uwagę, wynajmując busa?

Chciałoby się odpowiedzieć – na wszystko, choć taka odpowiedź nie za dużo pomoże osobom organizującym wycieczkę, transport pracowników po raz pierwszy. Chodzi o to, że ważne jest zarówno wyposażenie auta np. w klimatyzację, jak i udogodnienia dla kierowcy jak tempomat i inne elementy warunkujące bezpieczeństwo jazdy jak: ABS, ASR, elektroniczny system hamowania, elektroniczny program stabilizujący, czy też asystent hamowania. O tych elementach wyposażenia busów mało się mówi, skupiając uwagę na wyposażeniu części pasażerskiej busów, a przecież to one decydować będą o spokoju, poczuciu bezpieczeństwa pasażerów, których odczucie komfortu idealnie uzupełni nowoczesne wyposażenie auta.

Wróć do bloga